Zaczytane pory roku. Wiosna

Data: 2023-03-22

Zaczytane pory roku to kolejne z cyklu spotkań czytelniczych. W tym dniu odwiedziły nas pani Ewa Walentyna Maciejewska oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Pani Małgorzata Frala-Kędzior. Nasza lokalna poetka zaprezentowała dzieciom poezję o tematyce wiosennej. Opowiedziała także jak powstaje książka na podstawie historyjki obrazkowej. Natomiast pani naczelnik oraz dyrektor przedszkola pani Patrycja Kaboth miały okazję przeczytać dzieciom humorystyczny wiersz pt. "Modny zając".

Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz umiejętność gry na instrumentach. Dzieci wraz z gośćmi zatańczyły wesoły taniec o zajączkach. Na koniec Hubert ze starszej grupy przeczytał dla swoich kolegów i koleżanek wiersz pt. "Wiosna i róża" autorstwa pani Ewy.

Dzisiejsze spotkanie jest nawiązaniem do kolejnego - warsztatowego.

Dziękujemy serdecznie za poetyckie wprowadzenie w wiosenny nastrój.