Z wizytą u ogrodnika

Data: 2018-04-25

Dnia 25 kwietnia w ramach tematu kompleksowego „Dbamy o przyrodę” dzieci z Przedszkola Samorządowego w Osinach odwiedziły Szkółkę Drzew i Krzewów Iglastych w Osinach. Wizyta u ogrodnika wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca ogrodnika oraz poznać najważniejsze, a zarazem niezbędne narzędzia, które służą do podstawowych prac wykonawczych w ogrodzie. W naturalnych warunkach przyswoiły wiedzę dotyczącą rozwoju i uprawy roślin - kwiatów, krzaków i drzew. Zapoznały różne gatunki roślin iglastych oraz liściastych. Poznały nazwy drzew i krzaków owocowych oraz różne gatunki kwiatów. Miały okazję obserwować rybki podczas karmienia w dużym zbiorniku wody. Lekcja Pani ogrodnik była bardzo ciekawa i zawierała cenne informacje niezbędne roślinom do właściwego wzrostu. Na zakończenie przedszkolaki w ramach podziękowania wręczyły Pani ogrodnik skromny upominek, natomiast dzieci otrzymały cukierki oraz krzak owocowy, który został posadzony w ogrodzie przedszkolnym. Po powrocie do przedszkola dzieci z grupy młodszej wykonały wspólny plakat pt. „Rozkwitająca przyroda”. Nie ma to jak żywa lekcja przyrody w otoczeniu naturalnych warunków wzrostu roślin. Dziękujemy za miłe przyjęcie i piękne opowieści o tajemnicach ogrodniczego świata.