Wycieczka pociągiem

Data: 2018-04-30

Przedszkolaki z Krążków uczestniczyły we wspaniałej wycieczce pociągiem do kompleksu „Górecznik”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze środkiem transportu jakim jest pociąg. Dla większości dzieci, była to pierwsza przejażdżka pociągiem, więc emocji i wrażeń nie brakowało.

Ponieważ pogoda dopisywała, w oczekiwaniu na drogę powrotną dzieci zwiedziły kompleks „Górecznik”. Tam podążając ścieżką edukacyjną, poznały stare narzędzia rolnicze, zwiedziły mini zoo oraz uczestniczyły we wspaniałej zabawie na placu zabaw. Wielu wrażeń dostarczyła również wizyta w chatce wilka z Czerwonym Kapturkiem, gdzie dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki.

Po wszystkich atrakcjach przyszedł czas na obiadek, a następnie droga powrotna pociągiem do Kępna. Miłą niespodzianką dla dzieci byli rodzice, którzy z niecierpliwością oczekiwali na swoje pociechy na dworcu PKP w Kępnie.