Wycieczka do ZZO Olszowa

Data: 2019-04-15

W dniu 15.04. 2019r. grupa "Pszczółki" oraz "Motylki" odwiedziły ZZO Olszowa.

Zwiedzanie dzieci  rozpoczęły od poznania pana „SOWY" oraz zasad zwiedzania, które przedstawione były dzieciom w formie multimedialnej prezentacji na sali konferencyjnej. Dzieci oglądały film o funkcjonowaniu Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Potem oglądały makietę ZZO Olszowa z możliwością podświetlania poszczególnych obiektów.

Następnie  pani Ania czyli Milenki mama - która tam pracuje, pokazała nam PSZOK - punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, wagę - na której zważyły się jednocześnie wszystkie dzieci z grupy. Grupa "Motylki" ważyła ponad 700 kg! Potem dzieci oglądały inne obiekty i maszyny wykorzystywane przy zagospodarowywaniu odpadów komunalnych.

Na sali konferencyjnej dzieci zgniatały butelki przy użyciu zgniatarek grały w gry dotyczące segregacji odpadów, grały na macie podłogowej edukacyjnej,  dopasowywały czas rozkładu odpadów w środowisku przy użyciu tablicy, grały na panelach dotykowych i  układały puzzle piankowe.

Dzieci odwiedziły też wiatę ze  ścieżką edukacyjną. Tam była już praktyczna nauka segregacji i postępowania z odpadami wytwarzanymi na co dzień w gospodarstwie domowym. Była  też - zabawa na placu zabaw!

NA TERENIE ZZO OLSZOWA ZABRANIA SIĘ FOTOGRAFOWANIA ORAZ NAGRYWANIA FILMÓW!