Wycieczka do Wrocławia

Data: 2018-06-11

W poniedziałek, 11 czerwca na wycieczkę edukacyjno - rekreacyjną do Wrocławia wyruszyły dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola.

Pierwszym celem wycieczki było Hydropolis - Centrum nauki i wiedzy o wodzie. Podczas zwiedzania z przewodnikiem mieliśmy okazję wzbogacić swoją wiedzę oraz posłuchać ciekawostek na tematy zawarte w poszczególnych wystawach. Pierwszą strefą była planeta wody, następne wystawy dotyczyły miasta oraz historii inżynierii wodnej. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały informacji na temat funkcji wody w organizmie człowieka, a także różnorodności wodnego życia w głębinach i oceanach. Różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, repliki i modele pomogły dzieciom w przyswojeniu wiedzy oraz przedstawiły wodę z różnych perspektyw. Na zakończenie udaliśmy się do strefy wypoczynku i relaksu, a następnie na pyszny obiad.

Drugi punkt naszej wycieczki - Kolejkowo znajdował się na Dworcu Świebodzkim. W tym miniaturowym świecie, na makietach zobaczyliśmy obiekty położone we Wrocławiu oraz na Dolnym Śląsku. W Kolejkowie mogliśmy podziwiać odwzorowane kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich. Nie zabrakło również sytuacji dnia codziennego, między innymi: życia na wsi, akcji ratunkowej, zobaczyliśmy turystów podczas górskich wypraw, pracowników budowlanych, cyrkowców, leśniczych.

Pełni wrażeń, nowych doświadczeń i zdobytej wiedzy wracaliśmy do przedszkola, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.