Wycieczka do Spółdzielni Szklany Świat Bombki

Data: 2018-12-06

W dniu 6 grudnia grupa "0" Motylki pojechała na wycieczkę do Spółdzielni "Szklany Świat" Bombki z Krośnic  k. Milicza (Dolina Baryczy).

Fabryka bombek wykonuje na zamówienie szklane bombki choinkowe i inne ozdoby według ich własnego projektu. Ponieważ jest to coraz mniej spotykany zawód w Polsce i na świecie, jej działalność opiera się również na edukacji, prezentacji i organizacji wycieczek do  zakładu. Dzieci  mogły zobaczyć jak taka szklana bombka powstaje. W fabryce wykonywane są  ze szkła nie tylko bombki świąteczne i ozdoby choinkowe, ale również szklane wyroby dekoracyjne wnętrz. Są to przede wszystkim ptaki, takie jak: łabędzie, żurawie, bociany oraz słynny regionalny karp milicki.

Po  zwiedzaniu zakładu dzieci, pod kierunkiem wykwalifikowanego  pracownika własnoręcznie ozdabiały swoją bombkę, którą zabrały do domu. Każde dziecko dostało  też bombkę z własnym imieniem, wcześniej przygotowaną przez pracowników fabryki bombek.

To była bardzo udana i ciekawa wycieczka.