Wycieczka do biblioteki i straży pożarnej

Data: 10.05.2023

W środę, 10.maja dwie starsze grupy (Smerfy i Krasnoludki) pojechały na wycieczkę do Kępna. Dzieci odwiedziły dwa miejsca: Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie oraz Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

Przedszkolaki ochoczo uczestniczyły w zajęciach zarówno czytelniczych jak i w tych na temat bezpieczeństwa.

W bibliotece dzieci dowiedziały się czym różni się biblioteka od księgarni, miały okazję obejrzeć różne książki i czasopisma, sprawdzały swoją wiedzę podczas różnych zagadek. Dzieci z grupy Smerfy wysłuchały bajeczki, którą odczytała im koleżanka z grupy. Wszystkie przedszkolaki obejrzały "Bajkę o Żabach" w teatrzyku kamishibai. Na koniec pani bibliotekarka wręczyła zakładki do książek.

Podczas zajęć z bezpieczeństwa ze strażakami, dzieci utrwaliły numery alarmowe, dowiedziały się jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się po pomoc. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ogromne wozy strażackie, w których dzieci miały okazję usiąść.

Dziękujemy Radzie Rodziców oraz firmie Przewóz Osób Rafał Zawadzki za sfinansowanie wycieczki.

 

Młodsze przedszkolaki, z grup: Misie oraz Pszczółki na wycieczkę do Kępna pojechały w piątek 12.maja. Dzieci odwiedziły strażaków podczas ich pracy. Podobnie jak ich starsi koledzy dowiedzieli się wiele na temat bezpieczeństwa, Mieli okazję obejrzeć wozy strażackie oraz ich wyposażenie. Niewątpliwą atrakcją było lanie wody z węża strażackiego.

Dziękujemy Radzie Rodziców oraz firmie Biuro Podróży Perła Travel za sfinansowanie wyjazdu.

Script logo