Wizyta Zajączka w przedszkolu

Data: 2021-03-26

„Idą święta, wielkanocne idą święta.

O tych świętach każdy zając pamięta.

Do koszyczka zapakuje słodycze,

I na święta Ci przyniesie moc życzeń.”

Jak co roku na kilka dni przed Wielkanocą, do naszego przedszkola przychodzi  „Zajączek Wielkanocny” i w tajemniczy sposób zostawia dla wszystkich dzieci prezenty ze smakołykami. Tym razem też nas nie zawiódł. W piątek 26 marca dzieci z niecierpliwością wypatrywały długo oczekiwanego gościa. Wyszliśmy na podwórze aby poszukać ZAJĄCZKOWYCH prezentów ,ale niestety nic nie zostawił za to przywitał nas na niebie pierwszy BOCIAN, który krążył nad naszym przedszkolem to był znak. Po powrocie do sal okazało się ,że zrobił nam psikusa i zostawił paczuszki w salach dzieci szybko odnalazły schowane upominki.

Do przyjścia ZAJĄCZKA dzieci przygotowywały się od kilku dni ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych(zajączki, kurczaczki) .Dzieci zapoznały się  tradycjami Wielkanocnymi, nauczyły się piosenek o Zajączku jak również wykonały zadania ,które przygotował dla nich nasz miły gość a potem był wymarzony podarunek.  Był to dzień pełen wrażeń i radości.

Dziękujemy Zajączkowi za prezenty i zapraszamy za rok!!!