Wizyta weterynarza

Data: 2018-11-23

W piątek 23. listopada nasze przedszkole odwiedził lekarz weterynarii - doktor Michał Kulok razem ze swoim pieskiem Blanką.
Przedszkolaki zostały zapoznane z zawodem weterynarza oraz dowiedziały się kiedy należy odwiedzić przychodnię weterynaryjną ze swoim pupilkiem. Pan Michał pokazał na jakie komendy reaguje Blanka, a także jak wygląda badanie psa w gabinecie.
Przedszkolaki wcieliły się także w rolę weterynarza - każdy wykonał zastrzyk pluszowemu liskowi.
Wizyta weterynarza była podsumowaniem tematyki minionego tygodnia o zwierzątkach domowych.
W podziękowaniu za edukacyjne spotkanie, dzieci sześcioletnie zaśpiewały piosenkę oraz wyrecytowały wierszyk o weterynarzu, wręczyliśmy także podziękowanie dla Pana Michała i karmę dla Blanki.