Wizyta w Dworze Świętego Mikołaja w Ustroniu

Data: 2019-12-04

4 grudnia nasze  przedszkolaki odwiedziły Dwór Świętego Mikołaja w Ustroniu, gdzie elfy przygotowały dla nich atrakcyjne warsztaty.

Przepiękna  sceneria od razu wprowadziła nas w magiczny klimat świąt. Dzieci uczestniczyły w dwóch warsztatach: "Dekoratorni" gdzie ozdabiały bombki i robiły świąteczne witraże oraz  "Poczcie Mikołaja". Tutaj dzieci pisały  listy do Mikołaja i wrzucały je do magicznej skrzynki pocztowej. Każdy maluch otrzymywał  natychmiastową odpowiedź.  Ozdabiały także smakowite pierniczki, które mogły zjeść popijając ciepła herbatką.

Elfy zadbały także o zabawy ruchowe. Kulminacyjnym momentem było przybycie Mikołaja, zabawy z nim, przejście przez komin oraz otrzymanie  dużego prezentu. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych fotografii z Mikołajem. Wizyta ta odbywała się w czarodziejskiej atmosferze zbliżających się świąt.