Wizyta w Dworze Świętego Mikołaja

Data: 2018-12-10

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Przed wyjazdem do krainy  MIKOŁAJA  dzieci napisały listy i umieściły na drzwiach, aby św. mógł się upewnić czego oczekują milusińscy. Z samego rana 10.12.2018r. wybraliśmy się do dworu MIKOŁAJA w Ustroniu. Magiczne miejsce od razu wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Na dzieci czekały Elfy, które spędzały z nami czas podczas dekorowania bombek, pisania listów i dekorowaniu pierników oraz w ich degustacji. Czekając w sali tronowej była zabawa, robienie wspólnych zdjęć i nagle zjawił się ON uśmiechnięty, radosny. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....