Wizyta w Dworze Świętego Mikołaja

Data: 2019-12-09

W poniedziałek 9 grudnia wszystkie przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Dworu Świętego Mikołaja w Ustroniu.

Bajkowa sceneria od razu wprowadziła nas w magiczny, świąteczny klimat. W Dworze św. Mikołaja na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Dzieci wraz z Elfami - pomocnikami Mikołaja w dekoratorni tworzyły kompozycję w bombce oraz wykonały świąteczny witraż. Następnie odwiedziliśmy nowoczesną pocztę św. Mikołaja, gdzie dzieci rysowały wymarzone prezenty, a po chwili dostały listowną odpowiedź od Mikołaja. Przedszkolaki zdobiły także smakowite pierniczki, które w oka mgnieniu zostały zjedzone. W sali tronowej dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych z Elfką Psotką i Mikołajem, który przygotował dla dzieci wyzwanie – przejście przez komin! Dzieciaki spisały się na medal, więc w nagrodę Elfka Psotka każdego mianowała na Pomocnika Elfa. Najbardziej wyczekiwanym i radosnym momentem było spotkanie z Mikołajem, który wręczył każdemu dziecku prezent.