Wizyta Świętego Mikołaja

Data: 2020-12-07

W poniedziałek 7. grudnia do przedszkola w Krążkowach przyszedł tak długo wyczekiwany gość. Dzieci od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka Mikołaja, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu z wiadomych powodów (najgrzeczniejsze dzieci na całym świecie). Na szczęście dotarł na czas, co prawda z jednodniowym opóźnieniem, ale jak sam tłumaczył, dzień wcześniej nikogo w przedszkolu nie zastał. Swoją obecność jak na Mikołaja przystało rozpoczął niezawodnym Ho, Ho, Ho! Dzieci usłyszały dzwonek Mikołaja tuż przy oknach przedszkola. Ku ich zaskoczeniu ujrzały tam również samego Świętego ;). Mikołaj przywitał się z dziećmi pod oknem, podarował im duże czekolady, a następnie przedszkolaki otrzymały od Mikołaja list, w którym były różne zadania do wykonania:

1) Odpowiedz na pytania  np. Co mówimy na przywitanie?, Jakie mamy pory roku?,

2) Powiedz wiersz o Mikołaju,

3) Policz śnieżynki, gwiazdki czy prezenty,

4) Złóż świąteczny obrazek z puzzli,

5) Zaśpiewaj piosenkę o Mikołaju,

6) Pokoloruj postać Mikołaja, wytnij i złóż.

Mikołaj podarował dzieciom duże czekolady (słodki podarunek od sołtysa wsi Krążkowy) następnie dzieci zaprosiły Mikołaja do przedszkola i wspólnej zabawy. Zaprezentowały swoje wierszyki i piosenki, które specjalnie dla niego przygotowały. Po tak pięknych występach dzieci obdarowane zostały kolejnymi paczkami od Mikołaja. To był dzień pełen wrażeń i radości. Pożegnaliśmy Świętego Mikołaja kolejną piosenka, a on obiecał, że za rok wróci ponownie.