Wizyta policjantów w przedszkolu

Data: 05.10.2023

5 X 2023r - czwartek. Najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta funkcjonariuszy policji: mł asp Bożena Żukowska oraz mł. asp Paweł Szkudlarek , która podsumowała cykl zajęć bezpiecznego uczestnictwa w ruch drogowym. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, ale największa atrakcja był samochód policyjny z sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi , do którego każdy przedszkolak mógł wsiąść oraz sprzęt policyjny   Rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dzieci pochwaliły się swoja wiedza , pokazały prace plastyczne oraz zaśpiewały piosenkę o światłach drogowych.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją by dzieci poznały zawód i pracę policjanta i dowiedziały się o tym jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo.