Wizyta pani stomatolog

Data: 2021-05-13

W czwartek 13 maja gościliśmy w naszym przedszkolu panią dentystkę, która opowiadała o swojej pracy, narzędziach dentystycznych i wyposażeniu gabinetu stomatologicznego. Dzieci dowiedziały się jak poprawnie szczotkować zęby, jak długo i ile razy dziennie. Ponadto przedszkolaki utrwaliły jakie posiłki należy jeść by mieć zdrowe zęby, a których spożycie powinno się ograniczać. Dzieci otrzymały dyplomy, naklejki oraz szczoteczki do zębów.

Serdecznie dziękujemy pani Aldonie Goj-Kozłowskiej za edukację stomatologiczną, która uświadomiła dzieciom, że nawet o zdrowe ząbki należy dbać, a wizyta w gabinecie stomatologicznym może być ciekawą przygodą.

Popołudniu dzieci z grupy Biedronki utrwalały swoją wiedzę za pomocą robota edukacyjnego. Zadaniem przedszkolaków było zaprogramować drogę Photon’a do wybranego przez siebie produktu spożywczego i zasygnalizowanie kolorem zielonym gdy produkt jest zdrowy lub kolorem czerwonym gdy należy go unikać w trosce o zdrowie swoich zębów. Następnie dzieci dopasowały produkt do uśmiechniętego lub smutnego ząbka.