Wizyta pani leśnik. Dzień Drzewa.

Data: 2021-10-11

W poniedziałek 11 października gościliśmy w przedszkolu panią Aleksandrę Radomską-Barton z Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach, którą zaprosiliśmy z okazji minionego DNIA DRZEWA oraz realizowanej tematyki.

Pani Aleksandra zapoznała dzieci z zawodem leśniczego, opowiedziała o faunie i florze, którą spotkamy w lesie, a także o roli drzew w przyrodzie i życiu człowieka.

Zajęcia pobudziły zmysły przedszkolaków: poczuliśmy zapach lasu za pomocą specjalnych olejków oraz okazów przyrodniczych, które można było dotknąć i obejrzeć z bliska. Podczas spotkania towarzyszyły nam także odgłosy leśnych zwierząt.

Pani Ola wręczyła dzieciom upominki przygotowane przez Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach: zakładki do książki, długopisy, cukierka oraz maskotkę-szyszkę, która będzie w przedszkolu spoglądać na małych przyjaciół przyrody.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki również podziękowały pani leśnik za cenna wiedzę, którą się z nami podzieliła.

Zajęcia wzbudziły ciekawość i zainteresowanie dzieci, sprzyjały poszerzeniu wiedzy w zakresie edukacji przyrodniczej oraz były odpowiednim wprowadzeniem w tematykę najbliższych dni - „Zwierzęta żyjące w lesie".

W ramach obchodów Dnia Drzewa, który przypada 10 października, dzieci samodzielnie posadziły brzozy w ogrodzie przedszkolnym. Każda grupa posadziła swoje drzewko, przy okazji utrwalając budowę drzewa oraz czynników potrzebnych do wzrostu rośliny. Przedszkolaki wykonały także prace plastyczne związane z drzewem.