Witaj Wiosno!

Data: 2019-03-21

Po długiej i mroźnej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków i właśnie w naszym przedszkolu już zagościła wiosna

W czwartek  21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono i kolorowo. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Przeczytano list od bałwanka i bociana a dzieci z radością wykonały zadane przez boćka zadania. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre. W pomysłowych i barwnych  strojach wprowadziły wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój.
Zgiń, przepadnij zimo i nie wracaj do nas! zaakcentowały ten dzień barwnym korowodem. Dzieciom towarzyszyły kolorowe,  wiosenne  barwy oraz Marzanna.

”Idzie do nas wiosna, wesoła i radosna,

uśmiecha się do dzieci, i słoneczkiem  świeci

Z wiosennym pozdrowieniem!