Wiosenna piosenka - konkurs muzyczny

Data: 2021-05-18

KONKURS MUZYCZNY „WIOSENNA PIOSENKA”

We wtorek 18 maja przedszkolaki wzięły udział w między przedszkolnym konkursie muzycznym pt. „Wiosenna piosenka”, którego pomysłodawcą i koordynatorem była pani Ewa Barczok. Udział w konkursie wzięły dzieci ze wszystkich naszych  oddziałów przedszkolnych Osiny, Hanulin oraz Krążkowy. Ze względu na panująca pandemię  rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w każdej placówce przedszkolnej, a nagrane występy zostały wysłane do organizatora online. Celem konkursu było m.in. rozwijanie zdolności wokalnych dzieci, rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu, pobudzanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola oraz próba pokonania nieśmiałości dzieci poprzez publiczny występ. Występy były piękne i ciekawe, scenografia i ubrania były dopracowane. Wszyscy uczestnicy konkursu zajęli I miejsce. Na pamiątkę otrzymali dyplom i mały upominek.

Z Przedszkola Samorządowego w Hanulinie w konkursie wzięły udział dzieci z trzech grup wiekowych:

- 3-4-latki: Lena K., Nadia P. i Marcel A. zaprezentowali piosenkę „Maszeruje wiosna”. Dzieci do konkursu przygotowała Pani Milena.

-  4-5-latki: Rozalia S., Natalia M. i Tymon W. zaśpiewali piosenkę „Wiosno, pomaluj nam świat”. Dzieci zostały przygotowane przez Panią Karinę.

- 5-6-latki: Jagoda K., Oliwia L. oraz Lena M. zaprezentowały układ taneczny do piosenki „Powitanie wiosny”. Piękną choreografię nauczyła Pani Hania.

Oddział zamiejscowy w Krążkowach reprezentowały dzieci z dwóch grup:

- 3-4-latki: Hanna K., Sabina K., Sylwia W. zaprezentowały piosenkę „Wiosna-urodziły się motyle”. Dzieci do konkursu przygotowała Pani Emilia.

- 5-6-latki: Zofia B., Tola M. i Adam P. zaprezentowali umiejętności wokalno-taneczne do piosenki „Maszeruje wiosna”. Dzieci zostały przygotowane pod okiem Pani Lidii.

Z placówki w Osinach w konkursie wzięły udział dzieci z dwóch grup:

- 3-4-latki: Zuzanna D., Antonina K. oraz Nadia W. zaprezentowały piosenkę „Idzie wiosna”. Dzieci zostały przygotowane pod okiem Pani Ewy.

Z grupy 5-6 latków: Liliana W. i Martyna B. swoje umiejętności wokalne przedstawiły w piosence „ Tęczowy bal” .Dzieci zostały przygotowane pod okiem Pani Jagody.

Gratulujemy kolejnych osiągnięć w edukacji przedszkolnej!