Wielkanocna akcja charytatywna dla Mateusza

Data: 2021-03-26

W piątek 26 marca w naszym przedszkolu odbyła się kolejna akcja charytatywna dla Mateusza Słowikowskiego, ucznia sąsiedniej Szkoły Podstawowej w Krążkowach. Chłopiec urodził się z wrodzoną wadą serca i przeszedł już kilka operacji, a teraz czeka na kosztowną (ok. 5 mln zł) operację serca ratującą życie w Boston Children’s Hospital w USA.

Zdrowie Mateusza nie pozostaje nam obojętne, dlatego z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zorganizowaliśmy w przedszkolu wielkanocną loterię i kiermasz, z których dochód zasili zbiórkę chłopca.

Na wielkanocną loterię i kiermasz charytatywny zostały przekazane prace plastyczno-techniczne wykonane przez dzieci i rodziców oraz książki pt.: „Najpiękniejsza Bajka”, palmy i dekoracje wielkanocne podarowane przez pracowników i przyjaciół naszego przedszkola.

Po raz kolejny nasza przedszkolna społeczność okazała swoje wielkie serce – wszystkie losy i dekoracje zostały sprzedane.

Razem udało się nam zebrać kwotę 1476 złotych, która zasiliła zbiórkę Mateusza w Fundacji Siepomaga.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom za wsparcie wielkanocnej akcji charytatywnej:  przedszkolakom i ich rodzicom, pracownikom oraz osobom zaprzyjaźnionym z naszym przedszkolem. Dzięki Wam dajemy szansę Mateuszowi na spełnienie jego marzenia.