Wielkanoc w naszym przedszkolu

Okres Wielkanocy to bardzo pracowity i przyjemny czas w naszym przedszkolu. Już w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc przedszkolaki zapoznawały się ze zwyczajami i tradycjami związanymi ze świętami. W poniedziałek 26 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wielkanocna ozdoba”. Dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i słowa uznania za wykonanie przepięknych prac.

W środę 28 marca dzieci zasiadły do wielkanocnego śniadania, podczas którego mogły kosztować tradycyjnych potraw. Po śniadaniu wszystkie grupy wyruszyły na spacer w poszukiwaniu koszyczków od Zajączka, które dzieci dostrzegły w przykościelnym ogrodzie.

W czwartek 29 marca do przedszkola trafiła jeszcze jedna paczka od Zajączka – zestaw edukacyjny „Miasteczko ruchu drogowego” ufundowanego przez firmę Propart przy współpracy ze Stowarzyszeniem Uśmiech.