Wielkanoc w naszym przedszkolu

Data: 2018-04-23

2018-04-23

Czas Świąt Wielkanocnych, to dla naszych przedszkolaków bardzo pracowity i atrakcyjny czas w przedszkolu.

Zaledwie zdążyliśmy uporać się z godnym powitaniem Pani Wiosny, a tu już Zajączek zaglądał do okien naszego przedszkola. Cały ten czas to wielka praca: sianie rzeżuchy, wyklejanie zajączków, baranków, malowanie pisanek i przygotowywanie koszyczków. Poza tym należało również nauczyć się „piosenki zajączkowej”, aby nie było niespodzianek. kiedy już wszystko było dopięte na ostatni guzik, nadszedł ten długo oczekiwany dzień, kiedy z naszego przedszkola zniknęły wszystkie nasze wcześniej przygotowane koszyki. Kiedy już wszystko sobie przypomnieliśmy o tradycjach wielkanocnych wyszliśmy z naszymi paniami do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekało na nas kolejne wyzwanie. Okazało się, że zając ukrył nsze koszyczki i musieliśmy ich szukać. Warto było, ponieważ z koszyków wysypywały się słodycze i inne niespodzianki. Wtedy z zadowolonymi minami wróciliśmy do przedszkola, aby wszystko dokładnie pooglądać. A tam znów czekała niespodzianka: okazało się, że czekał na nas kolejny prezent. Tym razem zajączkiem okazała się firma PROPART, która wraz ze Stowarzyszeniem „Uśmiech”, ufundowała dla nas wspaniałe „Miasteczko ruchu drogowego” w postaci drewnianych klocków. Jesteśmy bardzo wdzięczni, a klocki zapewnia nam wspaniałą, twórczą zabawę.