Tydzień Bajek Polskich

Data: 2020-11-20

W dniach od 16-20 listopada grupa “Pszczółek” z naszego przedszkola po raz pierwszy rozpoczęła swoją tygodniową przygodę w projekcie “Tydzień Bajek Polskich”. Pomysłodawcą projektu jest Pani Marta Murawska. Głównym celem było zainteresowanie dzieci bajkami naszego dzieciństwa, które są niezwykle piękne i każda z nich ma w sobie pewien przekaz.

W czasie projektu dzieci poznały takie bajki jak “Bolek i Lolek”, którzy pomogli nam z kalendarzem pogody. “Reksio”, dzięki któremu dowiedziały się, jak wyglądają i z czego można zrobić instrumenty muzyczne. Każda pszczółeczka również wykonała piękną budę dla Reksia. Przygody “Baltazara Gąbki w zbójnickim obozie”. Dzieci zaznaczyły na mapie trasę z Krakowa, miasta z którego wyruszyli w podróż za Baltazarem Gąbką- Smok Wawelski i Kucharz Bartolini do naszego miasta Kępno. Wykonywały zadania matematyczne polegające na przeliczaniu smoków oraz zrobiły własnego smoka, który “zionie ogniem” i pomógł dzieciom w ćwiczeniach oddechowych. W kolejnym dniu dzieci zapoznały się z “Misiem Kudłatkiem” który wybrał się na spacer do parku, niestety jego zachowanie nie było pochlebne, złamał wiele zasad, więc dzieci stworzyły kodeks prawidłowego zachowania się w parku. W tym odcinku Kudłatek poznał również zegar słoneczny. Rozmawialiśmy w jaki sposób mierzymy czas i dzieci poznały różne rodzaje zegarów. W ostatnim dniu projektu dzieci obejrzały bajkę “Przygody Kota Filemona”.

Na zakończenie przygody z projektem “ Tydzień Bajek Polskich” przedszkolaki razem z Panią Emilką napisały list do Reksia, otrzymały piękny certyfikat za udział w projekcie oraz każdy indywidualnie otrzymał pamiątkowy dyplom “ Znawcy polskich bajek.”