Teatrzyk dla dzieci - W ZOO

Data: 2021-03-05

Podczas tygodniowych zajęć rozmawialiśmy o zwierzętach egzotycznych żyjących na sawannie, w dżungli czy Zoo. Nawiązując do bloku tematycznego w piątek 5. marca grupa młodsza miała możliwość obejrzenia teatrzyku "W Zoo" na podstawie wiersza J. Brzechwy wystawionego przez wychowawcę. Celem przedstawienia było promowanie u dzieci literatury dziecięcej, a także możliwość wcielenia się w rolę widza i aktora. Głównymi bohaterami teatrzyku były zwierzęta. Dzieci dowiedziały się o różnych ciekawostkach na temat zwierząt, ich usposobieniu, charakterze, a także poznały różne przysłowia o zwierzętach. W drugiej części to dzieci mogły choć na chwilę zamienić się w aktora i spróbować własnych sił aktorskich. Zabawa w teatr przyniosła dzieciom wiele radości i satysfakcji z podejmowanego działania. W tym dniu dzieci bawiły się do piosenki "Idziemy do Zoo". Uczestniczyły w zabawie burza mózgów tworząc plakat o zwierzątkach - papuga i zebra. W części plastycznej 5-latki wykonały papugę a dzieci młodsze pacynkę zebrę. Dzień przebiegł w miłej i pełnej radości atmosferze.