Świętujemy 100 lat niepodległej Polski

Data: 2018-11-09

W minionym tygodniu, poprzedzającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowaliśmy u dzieci poczucie tożsamości narodowej. Przekazywane były wiadomości na temat historii Polski, wyjaśnialiśmy co to znaczy, że Polska jest wolnym i niepodległym krajem.

Przedszkolaki utrwalały swoją wiedzę na temat symboli narodowych oraz uświadamiane były z potrzebą odnoszenia się do nich z szacunkiem. Każda grupa wykonała także plakat patriotyczny, który można podziwiać na gazetce.
Mali patrioci nauczyli się 4-zwrotkowego hymnu - Mazurka Dąbrowskiego, z zachowaniem odpowiedniej powagi i postawy.

Włączając się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej - "Rekord dla Niepodległej",  w piątek 9 listopada o godzinie 11:11 przedszkolaki ubrane w barwy narodowe dumnie zaśpiewały hymn.
Następnie przemaszerowaliśmy ulicami Hanulina, trzymając w dłoniach flagi Polski.

Czy jesteś dużym, czy małym przedszkolakiem - bądź dumny z tego, że jesteś Polakiem!