Święto Niepodległości

Data: 2019-11-08

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
8 listopada w naszym Przedszkolu  obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci  przez cały tydzień kształtowały miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju, legend  związanych z państwem polskim
Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony, które samodzielnie wykonały na zajęciach Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego. Dzieci  z naszej placówki łącząc się z  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny wykonując  prace plastyczne i ucząc się być poprawnym patriotą.
Również tego dnia wzięliśmy udział w biciu ,, Rekordu dla Niepodległej “. Dzieci ze wszystkich grup wraz z nauczycielkami  dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski i czcząc  rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Script logo