Strażacy OSP w naszym przedszkolu

Data: 2019-05-08

8 maja do naszego przedszkola przyjechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarce Mieleckiej. Dzieci czekały na tą wizytę z niecierpliwością w szczególności dwójka ponieważ spodziewali się swoich tatusiów. Panowie na początku sprawdzili wiedzę przedszkolaków o tym jak zachować się podczas różnych niebezpiecznych sytuacji oraz gdzie trzeba szukać pomocy, na jaki numer trzeba dzwonić. Zostaliśmy też zaznajomieni z historią OSP w Szklarce Mieleckiej. Dzieci chętnie odpowiadały i zadawały wiele ciekawych pytań a nasi goście chętnie na wszystkie odpowiadali. Mogliśmy zapoznać się ze strojem strażaka i przymierzyć hełm. Największą atrakcją było oglądanie wozu wraz ze sprzętem. Strażacy wszystko chętnie pokazali  i omówili niezbędne sprzęty potrzebne do ratowania i pomocy. Przedszkolaki bardzo uważnie słuchali i wszystkiego chcieli dotknąć. Na koniec  zaprezentowano jak gasi się pożar. Dzieci otrzymały od strażaków cukierki i kolorowanki i podziękowały za wizytę wręczając podziękowanie i bukieciki. Po tym spotkaniu wiele dzieci zdeklarowało się wstąpić w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej.

DRODZY STRAŻACY ŻYCZYMY WAM BEZPIECZNEJ SŁUŻBY, ZAWSZE SZCZĘŚLIWYCH POWROTÓW Z AKCJI ORAZ TEGO, ABY POMOC DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI BYŁA ZAWSZE ŹRÓDŁEM OSOBISTEJ SATYSFAKCJI I SPOŁECZNEGO UZNANIA