Sprzątanie świata 2020

Data: 2020-09-18

Od kilku lat przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczą w akcji Sprzątania świata. Zawsze w 3 weekend września wyruszamy aby posprzątać choć malutki kawałek ziemi.

Każda taka akcja poprzedzona jest  zajęciami, które inspirują dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.

Szczególną uwagę dzieciom zwrócono na segregowanie odpadów oraz recykling. Przedszkolaki z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Przypomniały sobie lub poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały panie, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.

Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do odpowiednich koszy.

Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.