Ramowy rozkład dnia

7:00 - 8:30

Codziennie rano z uśmiechniętą minką przychodzimy do przedszkola, żegnamy się z mamą lub tatą, witamy się z panią, z koleżankami i kolegami. Bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rysujemy, podejmujemy zabawy konstrukcyjno-manipulacyjne, tematyczne.

8:30 - 9:00

Przygotowujemy się do śniadania. Pomagamy sprzątać zabawki, myjemy ręce. Zawsze pamiętamy, aby zostawić po sobie porządek!

9:00 - 9:30

Jemy śniadanie. Siedzimy grzecznie-nie rozmawiamy, kulturalnie spożywamy śniadanie. Po zjedzonym śniadanku, dziękujemy za pyszny posiłek.

9:30 - 11:30

Odbywają się zajęcia zorganizowane, według planów w oparciu o podstawę programową. Uczestniczymy w zajęciach: malujemy, lepimy, liczymy, rysujemy, wycinamy, śpiewamy, tańczymy. Bierzemy udział w przeróżnych zabawach konstrukcyjnych, badawczych, gimnastycznych, uczymy się wierszy, ładnie opowiadać, czasami zapraszamy gości zawsze milutko witanych w naszym przedszkolu. A ponadto: bawimy się jako mali twórcy dzieł plastycznych, uczymy się wierszy, słuchamy bajek i opowiadań. I nareszcie! Wychodzimy do ogródka przedszkolnego, obserwujemy przyrodę, prowadzimy zabawy badawcze, uczestniczymy w wycieczkach i spacerach, bawimy się na placu zabaw. Te chwile w przedszkolu wręcz uwielbiamy!

11:30 - 12:00

Przygotowujemy się do obiadu, porządkujemy salę, odkładamy zabawki, wykonujemy czynności samoobsługowe i higieniczne w toalecie.

12:00 - 12:30

Jemy pyszny obiadek. Wielkie brawa dla Pań Kucharek!

12:30 - 13:45

Myjemy ręce i buzie po obiedzie. Odpoczywamy po obiedzie. Uczestniczymy w zabawach z kolegami i koleżankami wg własnych pomysłów i zainteresowań, utrwalamy wiadomości zdobyte na zajęciach, słuchamy bajek, uczestniczymy w zajęciach rozwijających aktywność twórczą i ekspresję.

13:45 - 14:15

Przygotowujemy się do podwieczorku. Zjadamy podwieczorek. Pychotka!

14:15 - 16:00

Uczestniczymy w zabawach ruchowych, bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rozmawiamy z naszą panią o tym jak minął dzień w przedszkolu albo bawimy się na placu zabaw, możemy iść już do domu.

16:00 - ...

Drzwi do przedszkola już zamykamy... Do zobaczenia, do jutra, przedszkolaki!

Script logo