Przygody Wróbelka Elemelka

Data: 28.10.2022

W piątek 28 października przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. „Przygody Wróbelka Elemelka” przedstawionym przez aktorów z Teatru Młodego Widza z Kalisza.

Dydaktyczny charakter spektaklu zauważalny był w większości odgrywanych scen nie pozbawiając ich walorów artystycznych. Przedstawienie składało się z kilku wątków, a jeden z nich mówił o tym, by pamiętać o dokarmianiu ptaków zimą. Zastosowane w przedstawieniu techniki inscenizacyjne oraz tekst były z łatwością interpretowane przez najmłodszą widownię, a tytułowy Elemelek zyskał sympatię dzieci. Aktorzy zaprosili przedszkolaków do wspólnej zabawy, czym wzbudzili jeszcze większe zaciekawienie i nasze dzielne przedszkolaki zadebiutowały w roli aktorów wcielając się w postaci myszek.