Przedszkolny konkurs recytatorski

Data: 2019-04-26

W piątek 26 kwietnia przedstawiciele wszystkich grup z Przedszkola Samorządowego w Hanulinie wraz z oddziałami w Krążkowach i Osinach uczestniczyli w konkursie recytatorskim o tematyce patriotycznej pt.: „Kto ty jesteś? –Polak mały”.

Celem konkursu było między innymi rozwijanie zdolności recytatorskich, upowszechnianie piękna mowy ojczystej poprzez polską poezję, propagowanie postawy patriotycznej oraz integracja dzieci ze wszystkich oddziałów.

Do komisji konkursowej zostały zaproszone panie z Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie – pani Agata Moska i pani Magdalena Wieczorek oraz pani Joanna Plewa – nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Hanulinie.

Zanim przedszkolaki zaprezentowały wiersze, panie z biblioteki zadeklamowały wiersz W. Bełzy pt.: „Katechizm polskiego dziecka” oraz sprawdziły wiedzę przedszkolaków poprzez zagadki patriotyczne. Dzieci świetnie poradziły sobie z odpowiedzią na zagadki dzięki którym utrwaliły m. in.  nazwę swojej ojczyzny, stolicy, Wisły oraz symboli narodowych. Pani Agata przygotowała także legendę o Warsie i Sawie, która została przedstawiona w sposób dostosowany do wieku przedszkolaków, za pomocą kamishibai czyli teatru obrazów.

Następnie dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały się deklamując wiersze na temat piękna naszej ojczyzny oraz symboli narodowych. Występy dzieci nagradzane były gromkimi brawami ze strony rówieśników oraz uśmiechniętymi serduszkami, które trzymały wszystkie panie. Komisja konkursowa pogratulowała dzieciom umiejętności recytatorskich, po czym nastąpiło wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów, książeczek z bajkami oraz biało-czerwonymi wiatraczkami z orzełkiem.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim paniom, które fantastycznie przygotowały dzieci do występów oraz paniom z komisji konkursowej za uczestniczenie razem z nami w tym ważnym dla dzieci dniu.