Przedszkole żegnamy - wakacje witamy

Data: 2018-06-21

W czwartek 21 czerwca, w pierwszy dzień lata, 6-latki zaprosiły gości na swoją ostatnią uroczystość - pożegnanie dzieci kończących edukację przedszkolną.

Przedszkolaki z dumą i w odświętnych strojach zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, w tym w języku angielskim.

Podczas montażu słowno-muzycznego dzieci wspominały jak z łezką w oku po raz pierwszy wstąpiły w progi przedszkola oraz jak mijały im kolejne lata nauki poprzez zabawę w gronie kolegów i koleżanek. Dzieci zapewniły, iż wyruszą w świat z wartościami zdobytymi w przedszkolu, które pomogą im zostać pilnymi uczniami. Obiecaliśmy również, że podczas wakacji będziemy odpoczywać by od września każdy wrócił zdrowy i uśmiechnięty.

Sześciolatki dziękowały pani dyrektor za jej uśmiech, paniom za troskliwość i opiekę oraz rodzicom, którzy w tym dniu z pewnością byli dumni ze swych pociech. Nie zabrakło także życzeń od młodszych kolegów, którzy życzyli powodzenia w szkolnej społeczności i nowych obowiązkach, wręczając drobny upominek.

Po części artystycznej przedszkolaki w biretach absolwentów odbierały dyplomy i pamiątkowe tablo z rąk pani dyrektor i wychowawcy, a także wyprawkę plastyczną do szkoły ufundowaną przez radę rodziców oraz słodkie podarunki od pań z grupy.

Był to również czas podziękowań dla pani Marzeny z rady rodziców za kilkuletnią współpracę i zaangażowanie na rzecz przedszkola i dzieci. Pani dyrektor złożyła podziękowania dla grona pedagogicznego za pracę w minionym roku szkolnym oraz rodzicom za życzliwość i pomoc w minionych latach. Następnie wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i zasiedliśmy do wspólnego stołu, gdzie przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców i panie z przedszkola wspominaliśmy miniony rok szkolny.