Przedszkolaki z Gminy Kępno w Parku 700-lecia

Data: 2018-10-19

W piątek 19 października zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie "Uśmiech" do wzięcia udziału w wykonaniu wspólnego zdjęcia z drona wszystkich przedszkolaków z Gminy Kępno.

Wspólne zdjęcie jest pierwszym elementem projektu "Pozwólcie nam żyć zdrowo i kolorowo", który w swoich założeniach ma być kampanią społeczną przeciwko zatruwaniu środowiska - przede wszystkim spalaniem niedozwolonych substancji w piecach domowych.
Spotkanie wszystkich przedszkolaków miało miejsce w Parku 700-lecia w pobliżu Kopca.

Tego dnia zapoznaliśmy także dzieci z historycznym miejscem jakim jest grodzisko średniowieczne - Kopiec w Kępnie, zgodnie z założeniami rocznego planu pracy "Od małego przedszkolaka do wielkiego Polaka" z zakresu wychowania patriotycznego.