Próbny alarm przeciwpożarowy

Data: 2018-10-11

11. października w naszym przedszkolu odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Dzieci oraz pracownicy w pośpiechu wybiegli z budynku, a strażacy sprawdzili czy akcja przebiegła sprawnie i pomyślnie. Następnie przedszkolaki miały możliwość z bliska obejrzeć wozy strażackie oraz atrybuty strażaka. Wielką frajdę sprawiła dzieciom samodzielna próba lania wodą. Strażacy najpierw pokazali jak wyglądają czynności przy pierwszej pomocy, a następnie chętne przedszkolaki samodzielnie układały "rannego" w pozycji bezpiecznej. Dzieci mogły również zobaczyć nożyce do cięcia blachy, a także miały okazję nimi operować. Dzieci same zauważyły, że zawód strażaka to naprawdę ciężka i odpowiedzialna praca. To był dzień pełen wrażeń.