Pożegnanie przedszkolaków

Data: 2018-06-20

Środa, 20 czerwca upłynęła nam na wspomnieniach związanych z minionym rokiem szkolnym, a dziesięcioro dzieci wspominało czas, gdy po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola.

Przed odejściem, dzieci ostatni raz zaprezentowały swoje umiejętności słowno-muzyczne. Od wierszy i piosenek mówiących o zakończeniu przedszkola, o nadziejach związanych z nowym środowiskiem szkolnym oraz nadejściu upragnionych wakacji nie jednemu zakręciła się łezka w oku. Rodzice byli dumni ze swych dzieci. W takich chwilach radość miesza się ze smutkiem, że jeszcze niedawno z malucha każdy stał się prawdziwym starszakiem.

Również młodsze dzieci życzyły starszym kolegom sukcesów w szkolnej ławce, wręczając tym samych drobne upominki. Po występie Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim absolwentom. Dzieci otrzymały na pamiątkę dyplomy ukończenia przedszkola oraz wyprawkę szkolną. Podziękowania dla całego Grona Pedagogicznego i Rady Rodziców za całoroczną pracę i zaangażowanie na rzecz przedszkola i dzieci popłynęły z ust Pani Dyrektor. W tym dniu również Rada Rodziców i Grono Pedagogiczne wraz z dziećmi pożegnali Panią Stenię, która odchodzi na emeryturę recytując wiersze, wręczając kwiaty i pyszny tort.

Na zakończenie wszyscy zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez rodziców i personel przedszkola. Mamy nadzieję, że czas spędzony w przedszkolu na zawsze pozostanie w pamięci przedszkolaków :-)