Potwory i ZwierzoStwory - warsztaty artystyczne

Data: 2021-11-23

„Potwory i ZwierzoStwory w pracowni Artysty – malarskie zabawy” to warsztaty artystyczne zorganizowane przez Muzeum Ziemi Kępińskiej, które odbyły się we wtorek 23 listopada w naszym przedszkolu.

Spotkanie poprowadziła pani Joanna Kuźnik, która przybliżyła dzieciom kim jest artysta – malarz, na czym polega jego praca i jakie magiczne sztuczki przy użyciu pędzla i farby potrafi wyczarować w swojej pracowni. Przedstawiła dzieciom twórczości Tadeusza Piotra Potworowskiego – słynnego kępińskiego artysty, nazywanego przez przyjaciół żartobliwie – Potworem. Podczas wspólnego odkrywania jego sztuki, przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądała pracownia malarza, co najczęściej przedstawiał na swoich obrazach, a wykorzystując farby, pędzle i…. słomki stworzy niezwykłą opowieść o przyjacielskich, kępińskich ZwierzoStworach, których przedstawienia moglibyśmy dostrzec na obrazach artysty. Następnie dzieci same tworzyły swoje „ zwierzostwory”. Ten twórczy dzień w przedszkolu dostarczył dzieciom wielu wrażeń.