Początki państwa polskiego

Data: 2019-05-23

W czwartek 23 maja w przedszkolu gościliśmy aktorów z agencji artystycznej Blaszany Bębenek, z przedstawieniem pt.: „Początki państwa polskiego”. Spektakl w wesoły sposób ukazał przedszkolakom jak wyglądał początek naszego państwa.

Aktorzy przedstawili historię Siemomysła władcy polan, który oddał swoją władzę synowi Mieszkowi. Mieszko pragnął zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy aby mogło powstać wielkie państwo jednak według starych legend za mokradłami istniał naród którym rządził okrutny władca i który mógł w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyłał więc swojego Giermka aby poznał jakie zamiary ma okrutny władca. Wtedy splot zabawnych zdarzeń sprawił, że Mieszko dzięki swojemu pomocnikowi osiągnął swój cel i utworzył Państwo Polan.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu oraz poprzez zabawę zapoznały się z historią naszego państwa.