Pierwszy Dzień Wiosny i Matematyka kolorowego dnia

Data: 2022-03-21

Pierwszy Dzień Wiosny połączyliśmy z Matematyką kolorowego dnia-zielony trójkąt. Dzieci w tym dniu przyszły w kolorach zieleni. Już w ubiegłym tygodniu przygotowały papierowe tulipany a z rana przywitała ich Marzanna, która w kopertach miała kilka zadań do wykonania od Pani Wiosny. Na wstępie dzieci wysłuchały legendy o Marzannie i wykazały się umiejętnością układania zwiastunów wiosny z części i tworzenie podpisów z trójkątów i liter, oraz ułożyły za pomocą cyfr trójkąt.Wykazały się umiejętnością współdziałania w zespołach układając hasło Wiosna, rzutem do literek i układanie trójkąta za pomocą klamerek, słomek, patyczków i zakrętek. Podzieliły się wiedzą na temat pór roku w zadaniu Prawda-Fałsz.Przeliczaliśmy zwiastuny i kodowaliśmy wiosenne oznaki. Wykonaliśmy Marzannie inną bo z figur geometrycznych, bawiliśmy się przy wiosennych piosenkach a na zakończenie wykonały dzieci pracę plastyczną Zaczarowany trójkąt gdzie wykazały się pomysłowością. Idąc na podwórze szukać oznak wiosny przywitał nas motyl cytrynek. Dzień był pełen zabawy i radości.