Data: 2021-03-22

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

W dniu 22 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od prezentacji strojów. Każde dziecko było przebrane za zwiastuny wiosny, mogliśmy spotkać bociany, żabki, motylki, biedronki, panie wiosny, pszczółki, zajączki. Tego dnia w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i kolorowo. Przedszkolaki śpiewały piosenki na powitanie wiosny, były tańce, wiosenny aerobik. Dzieci odpowiadały na zagadki związane z aktualną porą roku. Nauczycielki opowiedziały o starym zwyczaju topienia Marzanny. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia był wiosenny pochód, na czele którego widniała Marzanna. Pomimo tradycji przedszkolaki zdecydowały, żeby nie niszczyć Marzanny, tylko odesłać ją do Królowej Zimy.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.