Pieczemy pierniczki

Data: 2020-12-18

Pierniczki czyli przygotowania do Świąt Bożonarodzeniowych

Dnia 17 i 18 grudnia przedszkolaki w tych dniach zamieniły się w małych kucharzy. Pod okiem Pań wyrabiały ciasto na pierniczki, gdzie później wałkowały oraz wyciskały z własnych foremek ciasteczka. Kształty pierników były przeróżne: choinki, renifery, aniołki, domki, gwiazdki, serduszka itd. Pani kucharka dopilnowała aby przygotowane przez dzieci pierniczki były odpowiednio upieczone. Zapach pierniczków niósł się po całym przedszkolu, który przypominał o zbliżających się świętach. Część dekoracyjna nastąpiła kolejnego dnia. Dzieci przyniosły różnego rodzaju elementy dekoracyjne-posypki, lukry. Z wielkim zaangażowaniem oraz oryginalnością każdy pierniczek został pięknie ozdobiony. Słodki upominek został przygotowany do degustacji po występie Bożonarodzeniowym, który wykonały dzieci w przedszkolu.