Pasowanie na przedszkolaka i średniaka

Data: 2020-11-13

Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu wiążą się z ogromnym stresem, którego źródeł należy szukać w trudnym rozstaniu z rodzicem, obcym otoczeniem, nieznanymi dotąd regułami. Okres adaptacji dziecka do radosnego i bezstresowego pobytu w przedszkolu to dni, czasami tygodnie. W pewnym momencie dostrzegamy jednak, że dziecko jest gotowe do aktywnego uczestnictwa w życiu grupy. Dzieci wówczas chętnie biorą udział w zabawach, zajęciach, uczą się wierszy i piosenek.

Na zakończenie tego pierwszego etapu pobytu dziecka w przedszkolu, panie z grupy „Pszczółki”-  3,4-latków, zorganizowały uroczyste pasowanie na Przedszkolaka i Średniaka. Doszłyśmy bowiem do wniosku, że trudny okres adaptacyjny dzieci mają już za sobą i mają się również czym popisać przed innymi. Impreza odbyła się 13 listopada w piątek i nie był to na pewno pechowy dzień dla naszych przedszkolaków. Ze względu na panującą pandemię w uroczystości nie mogli wziąć udziału rodzice ale wszystkie występy dzieci zostały uwiecznione na fotografiach i filmach, które na pewno z wielką radością i dumą rodzice oglądali.

Był to pierwszy tak wielki występ dzieci. Maluchy pod opieką pani Emilii Witek zaprezentowały wierszyki, piosenki z elementami choreografii, których nauczyły się do tej pory w przedszkolu. Po wspaniałych występach, wszystkie dzieci uroczyście przyrzekały: co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą, chodzić na spacery daleko, malować, ćwiczyć, śpiewać, na nikogo się nie gniewać, zgodnie się bawić w sali, słuchać pani i sprzątać ładnie.
 Następnie v-ce dyrektor przedszkola, pani Sławomira Czechlowska, zaczarowaną kredką dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka i średniaka. Wszyscy okazali się bardzo dzielni i samodzielnie odebrali dyplomy oraz kolorowe domki z niespodziankami przygotowane przez rodziców. Po pasowaniu i pamiątkowych zdjęciach odbyła się słodka uczta, przygotowana przez personel przedszkola.

Naszym kochanym przedszkolakom życzymy , aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą dobro oraz wiele pozytywnych doświadczeń.