Data: 2018-10-26

26. października najmłodsze dzieci podczas Pasowania na przedszkolaka zaprezentowały swoje umiejętności rodzicom.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości. Następnie nadszedł czas na część artystyczną - prezentację wierszy oraz umiejętności wokalno-tanecznych w języku polskim i angielskim.
Po części artystycznej przedszkolaki składały przyrzeczenia odczytane przez wychowawcę grupy - m.in. obiecały bawić się grzecznie i bezpiecznie, dzielić się zabawkami z kolegami, słuchać dorosłych oraz być radością taty i mamy.
Jest taki zwyczaj, iż Pani Dyrektor pasuje dzieci na przedszkolaka - i tak było u nas. Pani Dyrektor magiczną kredką pasowała każdego na prawdziwego przedszkolaka.
Miłą niespodzianką było także powitanie Misiów w gronie przedszkolaków przez dzieci z grupy 5-latków, które opowiedziały jak można miło spędzić czas w przedszkolu oraz wręczyły słodki upominek.
Na pamiątkę tego dnia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz prezent ufundowany przez Radę Rodziców.

Zakończeniem uroczystego występu był wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz personel przedszkola. W trakcie poczęstunku mogliśmy oglądać prezentację multimedialną dokumentującą nabywane przez dzieci umiejętności z minionych dwóch miesięcy w przedszkolu oraz wydarzeń i wycieczek w których dzieci brały udział.