Data: 2020-10-15

Dzień 15 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z Przedszkola Samorządowego w Hanulinie oddział Osiny. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy przedszkolny występ. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie, ale trzymały się dzielnie i spisały na medal.  Cała uroczystość odbyła się w gronie przedszkolnym, jedynie zabrakło rodziców, którzy z powodu panującej pandemii nie mogli uczestniczyć w występach.

Podczas występu dzieci z grupy 3,4 i 5-latków zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne– dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki oraz zabawy ruchowe. Po części artystycznej wychowawca grupy wygłosił tekst przysięgi w której dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem na twarzy, słuchać pani oraz pomagać kolegom. Każdy przedszkolak pod tekstem przysięgi odcisnął swój paluszek dając tym samy dowód dotrzymania słowa.  Koledzy ze starszej grupy zaśpiewały piosenkę o przedszkolu. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania dzieci 3-letnich oraz dwójki starszaków na przedszkolaka . Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia  przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz order Przedszkolaka i słodki upominek. Po części artystycznej dzieci z grupy młodszej i starszej zostali zaproszeni do pięknie nakrytych stołów na słodki poczęstunek przygotowany przez personel przedszkola.

Uroczystość ta była świetną okazją do poznania nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola umiejętności dzieci. Było to również oficjalne zakończenie adaptacji dziecka w przedszkolu.  Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć– Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!