Pasowanie na przedszkolaka

Data: 2021-10-15

Dnia 15 października w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość  „Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci z grupy „Jeżyki” i  "Biedroneczki". Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem Pani Dyrektor Marii Szupińskiej. Następnie maluchy zaprezentowały program artystyczny, wokalno-taneczny. Występując pierwszy raz w tak ważnej uroczystości dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. „Jeżyki” pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Grupa starsza zatańczyła przepiękny układ taneczny do piosenki "Lego". Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie kredki przez Panią Dyrektor na ramieniu każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplom, medal prawdziwego Przedszkolaka oraz pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci zasiadły do uroczystych stołów zajadając się słodkościami. Wrażenia i emocje dostarczone podczas pierwszego występu z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci uczęszczających pierwszy rok do przedszkola.