Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko – Edycja III

Data: 2020-10-16

Od października 2020 roku, przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko – Edycja III, którego koordynatorem jest Emilia Witek.

Nauczyciele zobowiązani są realizować zajęcia tematyczne –jedne w miesiącu. Tematy zajęć podane są w Harmonogramie.

Jedynymi wytycznymi wykonywanych prac, jest ich temat oraz materiał, z którego mają być wykonane. Pozostałe działania są dowolne, mają być kreatywne i twórcze, stąd nie są odgórnie narzucone.

Pierwszym zadaniem jakie trzeba było wykonać była „Jesienna makieta”, w tym wykonanie postaci z kasztanów lub żołędzi. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do zadania i wykonały przeróżne postacie. Nie umieją się doczekać kolejnego zadania i już pytają się, co będziemy robić następnym razem.