Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Data: 2018-09-20

W czwartek 20 września dzieci z wszystkich grup świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Obchody zaczęliśmy od powitania wszystkich dzieci i wysłuchania hymnu przedszkolaka, gdzie śpiewaliśmy w refrenie, że „kiedy wrzesień już kończy się, od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują dzień przedszkolaka!”.
I tak było w naszym przedszkolu – integracja dzieci młodszych i starszych podczas wspólnych zabaw wyzwalających radość i uśmiech.
Na początku w balonikach były ukryte pytania dla dzieci - mały quiz wiedzy o przedszkolu, następnie przystąpiliśmy do zabaw muzyczno-ruchowych oraz z chustą animacyjną.
W podziękowaniu za aktywne uczestnictwo w zabawach każde dziecko otrzymało medal przedszkolaka oraz kolorowy balonik.
Na pamiątkę tego dnia wykonaliśmy grupowe zdjęcia, a chętne dzieci skorzystały z możliwości zrobienia zdjęć z rekwizytami.