Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Data: 20.09.2022

We wtorek 20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - święto, które zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka w 2013 roku w celu popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Świętowanie tak ważnego dnia wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola z grupy PSZCZÓŁKI i MISIE rozpoczęły od wspólnego odśpiewania „ Hymnu Przedszkolaków”. W grupie MISIE dzień obfitował w wiele zabaw muzycznych ze śpiewem dzieci, tanecznych a przede wszystkim sportowych. Natomiast PSZCZÓŁKI szukały skrzyni ze skarbami na macie do kodowania, wyznaczając drogę strzałkami. Bawiły się kolorową chustą animacyjną oraz także brały udział w konkurencjach sportowych. Wykonane zostały  również buźki przedstawiające emocje.

Na koniec wesołej zabawy każdy otrzymał słodką niespodziankę i medal Przedszkolaka.