Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Data: 2021-09-20

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Nasze przedszkolaki swoje święto obchodziły w poniedziałek 20 września. Tego dnia, dzieci przyszły ubrane w ulubionym kolorze. Każda grupa została zaproszona do wspólnej zabawy i udziału w konkursach przez swoje Panie. Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, chodziły z woreczkiem na głowie, pokonywały tor przeszkód utworzony z przyborów gimnastycznych, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zmagały się z balonami oraz rozwiązywały zagadki. Było wiele zabaw do dziecięcych piosenek: krasnoludek, smerfy, lambada itp. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Każdy przedszkolak otrzymał w nagrodę słodki upominek. Na zakończenie starszaki pozowały do zdjęć z wykorzystaniem śmiesznych akcesoriów. Tego dnia każde dziecko mogło doświadczy dużo radości z zabawy.