Data: 2020-09-29

We wtorek 29.09. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego najważniejszymi słuchaczami są dzieci. Czytanie na głos dziecku m.in.: stymuluje jego rozwój, wzbogaca słownictwo, rozwija pamięć i wyobraźnię, wzmacnia poczucie własnej wartości, a przede wszystkim kształtuje na całe życie nawyk czytania i zdobywania wiedzy.

W tym dniu dzieci z grupy Krasnoludki wysłuchały opowiadania pt. "Zabawy na Dębie". Opowiadanie zostało urozmaicone ilustracjami. Dzieci z zapartym tchem słuchały bajeczki.

Przedszkolaki, z grupy Misie wysłuchały przygód „Bardzo głodnej gąsienicy” E. Carle’a. Z okazji czytelniczego święta dzieci dodatkowo zostały zapoznane przez wychowawcę z projektem edukacyjnym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, który będą realizować w trakcie bieżącego roku przedszkolnego.

Dzieci 5-6 –letnie z wielkim zaangażowaniem i ciekawością słuchały książki pt. „Akcja Jogi” z serii Książkożercy autorki Barbary Wicher.