Nasze przedszkola

Przedszkole Samorządowe w Hanulinie mieści się w nowoczesnym budynku na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Hanulinie, pod nazwą „Hanulandia”. Posiada również dwa oddziały zamiejscowe mieszczące się w miejscowości Krążkowy i Osiny.

W przedszkolu w Hanulinie znajdują się 3 oddziały, a przedszkole funkcjonuje w godzinach od 7:00 do 16:00. W przedszkolu w Krążkowach znajdują się 2 oddziały, a przedszkole funkcjonuje również w godzinach od 7:00 do 16:00. W przedszkolu w Osinach również mieszczą się dwa oddziały, a przedszkole funkcjonuje w godzinach od 7:00 do 15:30.

Wszystkie nasze oddziały posiadają zewnętrzny plac zabaw dla dzieci, na którym mogą bezpiecznie bawić się i czerpać radość ze świeżego powietrza. Wychowankowie korzystają z trzech posiłków głównych: śniadanie, obiad, podwieczorek oraz dodatkowo „małego co nieco”, gdzie mogą kosztować pysznych „przegryzaczy” w postaci owoców i warzyw. Menu jest zgodne z normami żywieniowymi, starannie przygotowane i zachęcające dzieci do zdrowego odżywiania.

W przedszkolu realizowane są również zajęcia:

• z języka angielskiego,
  • taneczno-ruchowe,
  • z religii.

W przedszkolu prowadzone są także zajęcia specjalistyczne:

• korekcyjno- kompensacyjne,
  • logopedyczne.

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która systematycznie uzupełnia i podnosi swoje kwalifikacje oraz oddany dzieciom personel administracyjno- obsługowy. Wszyscy pracownicy przedszkola dostrzegają znaczenie edukacji przedszkolnej i jej efektywności w indywidualnym rozwoju dziecka – dzięki temu dzieci czują się ważne i bezpieczne. Zaangażowanie kadry pedagogicznej i personelu administracyjno-obsługowego umożliwia ciągły rozwój przedszkola i wypracowanie strategii jej działania na miarę twórczego przedszkola. Sprawność organizacyjna placówki oparta jest na statucie oraz systemie czytelnych procedur i regulaminów