Drodzy Rodzice

Pragniemy poinformować, iż nasze przedszkole otrzymało w roku 2021 dofinansowanie w ramach programu wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.1: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego.

Przedszkole Samorządowe w Hanulinie otrzymało wsparcie finansowe w kwocie 3000 zł ze środków budżetu państwa oraz 750 zł od organu prowadzącego – Gminy Kępno. W ramach zadania kwota dofinansowania 3750 zł zostanie przeznaczona na zakup nowości wydawniczych oraz na realizację działań promujących czytelnictwo.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

W Przedszkolu Samorządowym w Hanulinie wraz z oddziałami w Osinach i Krążkowach planowane są następujące zadania wspierające rozwijanie u dzieci zainteresowania książką oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci:

- zakup nowości wydawniczych do przedszkolnych kącików czytelniczych dla każdej grupy;

- zakup nagród książkowych dla dzieci uczestniczących w konkursie recytatorskim;

- współpraca z Samorządową Biblioteką Publiczną w Kępnie, wzajemna wymiana informacji o wydarzeniach promujących czytelnictwo oraz spotkania czytelnicze z panią bibliotekarką;

- spotkanie czytelnicze z twórcą literatury dziecięcej;

- spotkania czytelnicze z rodzicami, uwzględniające tematykę wpływu czytania na rozwój dziecka;

- prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci z wykorzystaniem zakupionych książek;

- udział w projektach rozwijających zainteresowanie czytelnicze („Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, „Książka (dla) Przedszkolaka”).